Фото библиотеки


Книгомани...Сказка Hеделя де...Зимове ди...Книгомані...

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Апрель 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
order cialis usa online
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

Апрель 2018

27 Апрель 2018

Мова квітів і кольорів

   Мова квітів володіє вражаючою красою і не менш багатою історією. Сенс, вкладений в букет, складався з декількох складових: кольору, кількості, самої квітки, час дарування букета. Однак важливість цих компонентів залежить в основному від культури тієї чи іншої країни. 
  На черговому засіданні народознавчого скреп-букінгу «Соняшник», діти разом з бібліотекарем бібліотеки-філіалу для дітей Ліскєвич О.В. намагались зрозуміти мову квітів нашої рідної неньки України. І як виявилось, що  символіка використання квітів та кольорів  широко використовувалась українським народом у повсякденному житті. Діти з великим захопленням пізнавали значення квіточки та її кольору. Пригадували традиції та обряди з використанням квітів,  яких дотримуються в їх родинах.
iom
   Учні зробили висновок, що квіти є не тільки прикрасою і подарунком, а й виконують роль посланника - так без слів можливо освідчитися в коханні, попросити вибачення або висловити подяку.
op
 

Read more

Чорнобиль – біль мого народу

  В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля.
  26 квітня з учнями 4-А класу НВК ліцею була проведена година – роздум «Чорнобиль – біль мого народу».  Бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Ліскєвич О.В. розповіла дітям про трагічні події на Чорнобильській атомній електростанції, вплив аварії на навколишнє середовище.  
  Захід проводився з метою розширення знань дітей про найтяжчу катастрофу 20 століття, про її наслідки для людства та виховання почуття поваги до ліквідаторів-чорнобильців.
t zx
bv4v
ttttgb

Read more

26 Апрель 2018

Гірчить Чорнобиль, крізь віки гірчить

   Чорнобиль….. Тепер це слово знає весь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.
                                   Чорнобиль, Чорнобиль, трава полинова, 
                                   Твій присмак гіркий нам душі пече.
                                   Чому саме в нас біда  ця квітнева?
                                   Хто  відповідь дасть на питання оце?
   Ось уже 32 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 32 роки минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.
   До дня Чорнобильської трагедії бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Жорткіна А.М.  з учнями 5 класу НВК   провела  літературний набат «Гірчить Чорнобиль, крізь віки гірчить».
  Бібліотекар  розповіла про те, що 32 роки тому, 26 квітня 1986 року в історії нашої країни сталася страшна аварія на Чорнобильській АЕС. Мирний атом перетворився у катастрофу. А яка в тому причина, досі невідомо. На атомній електростанції було запущено і працювало 4 енергоблоки, четвертий вибухнув і загорівся та випустив у повітря страшну силу – радіацію, яка хмарами пішла на Європу несучи з собою страшне зло.
   Першими приїхали пожежні і кинулись гасити полум’я. Ризикуючи здоров’ям і життям, вони виконали свій обов’язок. Герої загинули, отримавши страшні дози опромінення, але смерть їх була не марною: вогонь не перекинувся на інші реактори. Сьогодні ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, хто першим ринувся в бій з невидимим ворогом – радіацією, тих, кого  ми сьогодні згадуємо, як героїв, тих, хто ціною свого  життя захистив нас з вами, нашу Україну, не допустив ще більшого лиха:  Валерій Ходемчук,  Володимир Шашенок, Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Тищенко, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Володимир Тищура,  які першими вступили у двобій з аварією на ЧАЕС.
   Із натхненням звучали вірші: Бориса Олійника «Крик Чорнобиля», Дм. Павличка «На Чорнобиль журавлі летіли», В. Мірошника «Чорнобиль», Ткача М. «Знак біди» у виконанні  учнів  5-го класу . Закінчився захід віршем «Хай стане мир  міцнішим у стократ…» Наприкінці  заходу  бібліотекар  зазначила, що навколишній світ залежить від нас. І ми маємо принести у нього мудрість , добро, милосердя, а також пам’ятати про тих, хто смертю смерть здолав і врятував нас від страшного лиха.
nq
iq
mq
 

Read more

24 Апрель 2018

Мій улюблений світ без насильства

 krob
 Це поширена проблема в усьому світі серед усіх верств населення. Для учнів Іллінівської спеціалізованої школи I-III ступенів відбулася групова бесіда з елементами тренінгу. Діти  ознайомилися з актуальністю проблеми насильства у молодіжному середовищі, навчилися розрізняти види насильства та розробили відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументували свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності. Почули цікаву розповідь фахівця щодо міфів про домашнє насильство, пройшли тест «Як дізнатися, чи піддаєтеся Ви домашньому насильству?», а головне, куди звертатися в разі потреби.
Na5
jwv
zzv2
 
 

Read more

Дитячі бібліотеки Донеччини: різноманітність форм діяльності та єдність цілей

19 квітня у Краматорську відбувся семінар «Дитячі бібліотеки Донеччини: різноманітність форм діяльності та єдність цілей»
  Під такою назвою 19 квітня на базі Дитячої центральної бібліотеки ім. О. Пушкіна м. Краматорська відбувся проблемно-цільовий семінар для бібліотекарів області, що обслуговують дітей, у якому прийняли участь і фахівці Центральної міської  дитячої бібліотеки.  
  Тема,  яку озвучували бібліотекарі ЦМДБ у своїй доповіді звучала наступним чином: «Формування нових інформаційних потреб читачів-дітей" (на прикладі family-студії «Смайлик»)  Бібліотекарі розповіли колегам про ті проблеми з якими зустрічається дитина, котра потрапляє у «інформаційний ліс» - потік неконтрольованої інформації, іноді негативного характеру. Яким чином можна вберегти свою дитину від неконтрольованого інформаційного впливу. Крім цього бібліотекарі ЦМДБ   поділилися з колегами, на прикладі роботи з дітьми і батьками у «Смайлик», як можна допомогти дитині, розвиваючі її світогляд, психічні процеси, формуючі адекватну самооцінку та виховуючи любов до гарних книжок, не заблукати в «інформаційному лісі» та знайти своє місце у житті. 
   cem
   jko
cem3
hhhb
g5b
 
 
 

Read more

20 Апрель 2018

Діти мріють про чисте довкілля.

Люби природу не як символ
Душі своєї,
Люби природу не для себе,
Люби для неї.
М. Рильський
   Ми живемо на найдивовижнішій планеті – планеті світлих сонячних ранків, яскравих лагідних днів і тихих зоряних ночей, що пахнуть  м’ятою та матіолою.  На планеті, що  дарує найщиріші почуття і щастя тим, хто шанує та оберігає її .
  21 квітня – День довкілля,  22 квітня – Всесвітній День землі.  Ці дні  - нагадування про екологічні катастрофи, дні, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем.  Напередодні цих свят бібліотекар ЦМДБ та фахівці з екологічного виховання регіонально – ландшафтного парку «Клебан-Бик» Шелудченко О. О. , М’ясоєдова О. О.,  разом з учнями 6-в класу ЗОШ№5, говорили про те довкілля, той куточок природи, у якому живуть люди, тварини і рослини. Усі ми живі творіння природи на планеті, її біологічні мешканці і нам необхідно берегти свою Землю, бо вона така одна, і ніхто не знає, чи є ще якась планета, де процвітає життя, подібне на наше. А людина – розумна істота, наділена великими можливостями, тому на неї покладаються великі надії у збереженні свого довкілля.
OO
   Гра – вікторина «Давайте дружити з природою» продовжила екологічний календар «Діти мріють про чисте довкілля» . Школярі, розділившись на дві команди, змагалися в таких конкурсах, як: «Надай допомогу», «Природоохоронні знаки»,  «Лісова галявина», «Червона книга» та інші.  Цікаву вікторину «Пентоніми» провела Ольга Олександрівна. З книжками про природу діти занурилися в чудовий та загадковий світ природи  нашої планети з безмежним багатством явищ, з невичерпною красою. В подарунок від еко -фахівців хлопчики та дівчата отримали блокноти.
hD
POPO
   Сьогодні ми віддали шану рідній планеті Земля – нашому спільному дому. Тож нехай ця шана буде у наших серцях завжди. І не на словах, а у наших справах. Бо, як казав прекрасний французький письменник Антуан де Сент – Екзюпері: «Усі ми пасажири одного корабля на ім’я Земля».  Діти подарували малюнки, які  доповнили  еко - виставку «Пелюстка всесвіту – Земля».  
jkL

Read more

13 Апрель 2018

Історія великих страждань

 За ініціативою ООН 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю дату було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов із його воріт із сумновідомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”. Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. 
  З метою  збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування бібліотекар бібліотеки –філіалу для дітей Свороба Н.І. залучилася до уроку історичної пам’яті «Історія великих страждань…», який проводила вчитель історії НВК Криворучко С.А. для учнів 8-х класів. Представлений відео-реквієм «Гетто в період Другої світової війни» став документальним додатком до матеріалів уроку. Наприкінці діти усвідомили, що вони, як прийдешнє покоління, повинні зберігати пам’ять і не допустити повторень трагічних подій.
  Сувора правда війни залишиться з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто віддав в ім’я перемоги найдорожче – життя.
jkjk
 

Read more

І свічка плакала в скорботі

Горить свіча, і випікає серце її вогонь.
І серце скапує сльозами у пригорщі долонь...
Нема від серця сліду — тільки світло —
Яскраве й тепле, наче подих свічки...
Горить свіча... а, може, то Душа?..
 Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв голодоморів 1932 -1933 років. Їм – неоплаканим і невідспіваним, їм –  безвинно замучених голодом та політичними репресіями  – присвячуємо меморіальну хвилинку пам’яті і скорботи «І свічка плакала в скорботі», яку провели  з учнями 8-А  класу  НВК «Ліцей із ЗШ I-III ст.»  (  класний керівник Миронова Т.Б.).  Його мета  - донести правду сучасникам про цю трагедію.
   Захід розпочався зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. Бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Жорткіна А.М. зазначила, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор. Вона  розповіла присутнім про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор», привела жахливі цифри геноциду, запропонувала переглянути книги на тему: «Голод в Україні: сторінки історії». Учні  дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули  відео – спогад  «Про Голодомор на Україні 1932-1933 років». Присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання. В кінці заходу прозвучав вірш Наталки Тривайло – Купрієнко «Полумʼя скорботи».
  У читальному залі бібліотеки оформлена  книжкова викладка - факт «Незгасима рана України», яка розповідає про причини та наслідки жахливої трагедії українського народу.
8nn
  Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!
tyu
 
 

Read more

12 Апрель 2018

З величним святом Великодня!

Шановні користувачі!
  Пропонуємо дізнатися кілька цікавих фактів про свято Великодня. До Вашої уваги виставка- інсталяція «З величним святом Великодня!».  Тут ви дізнаєтеся як визначається ця дата, походження назви, традиція фарбування яєць.  Паска - незамінний атрибут Великодня, історія якої бере свій початок із язичницьких часів. У багатьох народів існував звичай пекти навесні хліб і приносити його в дар землі. Таким чином, наші предки дякували богам родючості за урожай. Одним із головних символів католицького Великодня вважається кролик. У багатьох європейських країнах діти вірять, що саме Великодній Кролик приносить у будинок солодкі гостинці та яйця. 
pas
 

Read more

Магія Великодня

Хай великодній заєць принесе любов та мир усім діткам та дорослим!!!
  Світле свято Великдень не залишає байдужими ні дорослих, ні дітей. Воно приходить у кожний дім, у кожне серце і дарує надію на мир, любов та взаєморозуміння, об’єднує родини та дарує безліч яскравих вражень. 
  Звісно,  це свято не пройшло осторонь і нашого дому під назвою Центральна міська дитяча бібліотека. Наші фахівці спробували залучити до щасливих моментів, пов’язаних з великодніми традиціями підростаюче покоління. 
  Година цікавих повідомлень під захоплюючою назвою «Магія Великодня» відбулася напередодні свята у Дошкільному навчальному закладі № 17 «Колобок». До дітей завітали два великодніх зайца із кошиком святкових смаколиків. Дошкільнята допомагали зайчаткам пригадати рецепт пасок до свята, ділилися тим, як у їх родинах розфарбовують яйця. Діти познайомилися з традиціями Великодня, передивилися ілюстрації та ознайомилися з дитячою літературою за цією темою. І, звісно, привітали один одного зі світлим святом!!!
 
yb
 Ознайомилися з традиціями Великодня і вихованці family-студії «Смайлик», які разом зі своїми наставниками завітали на гостини до Великоднього зайчика. Зайчик ще раз нагадав діткам про доброту, любов та взаєморозуміння, навчив діток поважати один одного. Та наприкінці цієї зустрічі дітки зробили власноруч святкові аплікації, якими прикрасили свої будинки до свята. 
 
GGf
fc
KLK
  Ми впевнені, що усе добро у цьому світі починається з дітей, з дитячих сердець. Хай усі дитячі серця радіють у світле свято Великодня!!!  
  P.S. Христос Воскрес!!!  
 

Read more

Яндекс.Метрика