Фото библиотеки


Зимове ди...Украинска...Як же літ...Летнее чт...

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Ноябрь 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::getDaysInMonth() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 67 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

21 Ноябрь 2018

Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни

Страшне число у нелюдській напрузі
Пропалює світи до глибини:
У тридцять три розіп’яли Ісуса
У тридцять третім на земному прузі
Розіп’ято мільйони без вини.
Б. Олійник
   Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років  від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас. Багато літ минуло….Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. 
    До Дня пам’яті Голодоморів та політичних репресій для учнів 6-го класу НВК бібліотекарем бібліотеки-філіалу для дітей була проведена година скорботи  «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни». 
  Бібліотекар Жорткіна А.М. зазначила, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор . Учні дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, ознайомилися із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї.  Бібліотекар звернула увагу присутніх  на  меморіальну викладку літератури «Голгофа голодної смерті» на якій представлені документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом. Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.
     Не може бути гіршої муки, аніж бачити як від голодної смерті відходить у небуття твоя родина. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!
df99
n6vv
 
 

Read more

Ми – діти планети Земля

 Щорічно, 20 листопада світова спільнота святкує Всесвітній день дитини. Саме в цей день в 1989 році Генеральною асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини - основний міжнародний документ із захисту прав дітей, яку ратифікували 193 країни світу.
  Саме з нагоди цього свята 19 листопада до дітей НВК завітала бібліотекар  бібліотеки філіалу для дітей Свороба Н.І. щоб разом з учнями 1,2,3,4 класів поринути у бібліотечний хепенінг «Ми –діти планети Земля» . Дітей щиро привітали  герої цікавої театралізованої повчальної історії, яку підготували учні 6 класу учасники театрального гуртка «Веселочка» під керівництвом бібліотекаря НВК Сапего О.П. Всі бажаючі приймали участь в ігрових змаганнях, які показали, що друзів пов’язує велика повага, принциповість у взаєминах, симпатія і взаємодопомога. Супроводжувався захід запальними танцювальними номерами від талановитих учнів НВК.
  Якою б розумною і талановитою не була б дитина, вона все ж потребує дорослої опіки й уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.
   Хотілося додати, що  Всесвітній день дитини - це не зовсім свято. Цей день нагадує людям про те, що у них є багато важливих невирішених проблем, які не можуть чекати. 20 листопада - це нагадування всім нам, кожному, що треба діяти. Тривожний дзвінок, що треба захищати дітей від ворожого світу, причому не тільки дітей в далеких країн, але і своїх дітей, яких нам ніхто не замінить. 
  А кожній дитині  бажаємо, щоб його дитинство було щасливим і неповторним, щоб батьки і рідні люди оточували турботою, теплом і батьківською любов'ю. Залишайтеся дітьми якомога довше!
bbb2
kll
nbk
 

Read more

Свято духовності

   9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято – День української писемності і мови, що яскраво засвічує багатолітній тернистий шлях рідної мови і його безсмертних творців.
   Мова - це душа народу. Вона починається з маминої колискової, народної пісні, батьківського мудрого слова. Рідна мова єднає родину. Вона є основою родоводу: від матері, батька, бабусі, дідуся, брата, сестрички веде юну душу у світ людських взаємин, і весь цей світ виявляється у мові і через мову. Тому нині, говорячи про рідну мову, будемо звертатись до неї, як до рідної матері, неньки.
dfdd
n8b 2
n8b 1
  "Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть!" - під таким закликом, взятим з вірша видатного українського поета В.Сосюри, до Дня української мови і писемності у бібліотеці-філіалі сімейного читання відбулося літературне свято «Бринить-співає наша мова, чарує, тішить і п’янить…». Під час заходу дві команди  чотирикласників «Словограй» і «Дивоцвіт» змагалися на кращого знавця рідної мови. Їх чекали різноманітні і захоплюючі конкурси: «Відгадай слово», « Цікава фразеологія», « І знову прикметник!», «Редактор» та інші. Ігри пройшли з метою виховання любові до своєї мови та бажання досконало її знати. Наприкінці заходу переможці були нагороджені грамотами.
 H5v 1
  Продовженням свята була проведена в ПВД серед п’ятикласників веб-вікторина «Мовні загадки тобі на відгадку».  Підлітки показали непогане знання української мови, ерудицію, освіченість.
nuun 2
 
 

Read more

Геліантус

 kbKГеліантус — Міжнародна щорічна природознавча гра-конкурс з фізики, біології, хімії та географії. Мета конкурсу – формування в учнів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, зацікавленості природними явищами; підвищення кваліфікації вчителів фізики, хімії, біології та географії; активізації позакласної та позашкільної роботи із зазначених вище дисциплін; розвиток дослідницьких здібностей учнів. http://www.helianthus.com.ua.
     Бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей запропонувала педагогам з вищевказаних дисциплін прийняти участь у цій віртуальній грі. Вчителі із задоволенням прийняли пропозицію і вдало пройшли реєстрацію навчального закладу на участь у грі яка організована Творчим об’єднанням «Соняшник» (організаційний комітет розташований у м. Харкові). 
     І ось 15 листопада 2018 року  11 учнів 3-10 класів разом з викладачами прийняли  участь у грі , яка організована Творчим об’єднанням «Соняшник» (організаційний комітет розташований у м. Харкові). 
     Відповіді до завдань  будуть відомі  одразу після отримання оргкомітетом усіх бланків відповідей. До 20 січня 2018 року таблиця результатів буде опублікована на персональній сторінці реєстрації навчального закладу.
Учасникам бажаємо перемоги та творчого натхнення!
kkkm
 
LL0

Read more

Вітаємо з нагородою!

   Третій рік поспіль фестиваль «Шукай краси, добра шукай!» відбувається напередодні Дня української писемності та мови. Його організатори – відділи української мови та літератури, культури та естетики, інформаційно-бібліотечний відділ Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 2018 рік не став вийнятком. ІІІ обласний фестиваль присвячений 120-річчю від дня народження великого сина донецької землі, усієї України В. М. Сосюри.
   В цей день учениця 10 класу НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Жданюк Олександра отримала сертифікат Донецького інституту післядипломної педагогічної освіти за участь у фінальному етапі ІІІ обласного фестивалю у номінації «Виставка художньої творчості».  Доречі у січні місяці вона прийняла участь у відкритому конкурсі читців, поетів та художників "Любіть Україну!", який проводило  управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації . І подавала  заявку на участь у цьому конкурсі , як читачка бібліотеки – філіалу для дітей в номінації «Художник».  Дівчина з натхненням працювала над своєю творчою роботою під керівництвом вчителя української мови та літератури Кирилюк Ольги Григорівни. 
    ІІІ фестиваль «Шукай краси, добра шукай!», присвячений 120-річчю від дня народження В. М. Сосюри завершився. Але творчість нашого земляка й далі надихатиме на нові здобутки заради процвітання України, яку гаряче закликав любити поет.
     Ну а нашу постійну читачку вітаємо з нагородою і бажаємо їй творчого натхнення і успіхів !
mTnm
jnbn
 

Read more

До мови серцем доторкнись

Ти, рідна мово, чиста, як роса,
Цілюща й невичерпна, як криниця.
Святиня наша, гордість і краса,
Ти — розуму народного скарбниця!
    Ми – українці. Розмовляємо рідною українською мовою. А мова у нас правдива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.  Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. 
    Щороку, 9 листопада, Україна відзначає  свято – День української писемності і мови. Напередодні цієї події 7 листопада  бібліотекар бібліотеки – філіалу для дітей Жорткіна А.М. запросила учнів  5-6-х класів НВК,  разом з вчителем  української мови та літератури Чуфицькою Я. В., на мовознавчий екскурс  «До мови серцем доторкнись». Захід розпочався Гімном України, а потім діти вирушили у подорож до часів князювання Аскольда, коли з’явилася "Велесова книга", "Апостол" І.Федорова, "Євангеліє", згадали епос "Слово о полку Ігоревім" та бібліотеку Ярослава Мудрого, а також основоположників сучасної української літературної мови І.Котляревського, Т.Шевченка, Лесю Українку, І.Франка. Бібліотекар  розповіла про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної,  про розвиток писемності з найдавніших часів до сьогодення, акцентувала  увагу присутніх на основних датах у скорботному календарі української мови. На фоні мелодії   «Це моя - Україна» учні  декламували вірші українських класиків та демонстрували літературні композиції. 
 inbv
kjm
     Під час заходу бібліотекар НВК Сапего О.П.  провела  мовознавчі конкурси та вікторини «Відповіді у словах», «Найкращий знавець рідного слова», «Мовні перлини», «Хвилинка», «Словникова скринька», «продовж українські прислів’я». Відповідаючи на питання мовної вікторини, учні показали хороші знання з української мови.  Лунало й поетичне слово про рідну мову  «Лунай величне наше слово», звучали пісні про рідну мову та Україну. Учні  мали змогу ознайомитися з  мовознавчою виставкою «Споконвіку було слово». 
guh
  В кінці заходу бібліотекар бібліотеки – філіалу для дітей Жорткіна А.М.  побажала дітям любити  і шанувати  свою рідну мову, берегти  і збагачувати цей найдорожчий скарб !
p88
 
 
   

Read more

Тиждень английской мови

 З 12.11. 2018 по 16.11.2018  у навчально-виховному комплексі "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" відбувся тиждень англійської мови. 
 Метою тижня  було удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів, виховування інтересу до вивчення англійської мови. А в сучасних умовах неможливо уявити втілення цього без залучення інтернет-ресурсів. І тому бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Свороба Н.І. із задоволенням прийняла запрошення від вчителя англійської мови НВК Кузнецової Я.Є.і долучилася до заходів.
i5i  1
  Протягом тижня на учнів 6-х та 7-х класів чекали різноманітні конкурси, вікторини, перегляд улюблених мультфільмів з англійської мови та подорож країнами, в яких англійська мова є офіційною. Найактивніші учні були нагороджені дипломами.
i5i  2
uu
 
 

Read more

Яндекс.Метрика