Фото библиотеки


Книгомани...свято осе...Сказочное...Летнее чт...Книгомани...

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Май 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 51 Strict Standards: Non-static method BCRcalendar::adjustDate() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/models/blogcalendar.php on line 58 Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /var/www/okoshevogo/data/www/okoshevogo.com.ua/components/com_blog_calendar/views/blogcalendar/view.html.php on line 47

Май 2019

29 Май 2019

Хай світом править доброта

  Вихованці пришкільного табору ЗОШ№5 розпочали свій відпочинок з  пленер-читання «Хай світом править доброта». Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим. Доброта – найбільша цінність нашого життя. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується змалечку. Сьогодні діти вирушили у країну доброти. Їх чекали веселі конкурси, загадки , змагання, кулінарні рецепти доброти. Наче заворожені, діти дивились відеоролік «Притча про доброту»,мультфільми, слухали веселі дитячі пісні. Діти висловлювали свою думку про добро.
 
qaz
 
uhv
  Кожна дитина розуміє добро по-своєму. Для когось прояв добра – це бажання захищати слабких, нікого не обманювати і допомагати. Для когось це допомога всім рідним і близьким. Підводячи підсумок заходу, діти створили дощик доброти, де кожна краплина це прояв добрих вчинків.
 
okm
 

Read more

28 Май 2019

Цікавинки для малюків

Шановні батьки, зверніть увагу!
v7d
821( 477- 470+ 571) Блер Мері. Бланкі поспішає на допомогу [Текст ]/ М. Блер.- Х.: Віват,2018. 128 с.     
Мері Блер переконує: у кожної живої істоти є захисник. Ці добрі чарівні тварини приходять на допомогу в скрутну хвилину, а називають їх ферігардами. Щеня-ферігард, разом з дівчинкою Мартою намагаються врятувати маленьку собачку Розалінду, котру викрав злочинець…
 
0ggg
087.5 Дерев’янко Наталія. Казки білого кролика [Текст ]/ Н. Дерев’янко. - К.: Видавництво «Майстер- клас», 2013. 24 с.: іл.
Книга містить картини та написані до них художником історії для дітей. До видання увійшли картини та розповідки «Росинка», «Дві дуже милі феї», «Червона Шапочка», «Птаха щастя», «Білий бичок — чорний бочок», «Риба-Сонце і Риба-Місяць», «Карнавал», «Переможниця», «Прогулянка», «Аліса і кролик».
 
4рр
821(410) Кеннет Грем. Вітер у вербах [Текст ]/ Г. Кеннет.- Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2014. 348 с. 
Казкова повість шотландського письменника Кеннета Грема знайомить читача з чудовими пригодами Крота, Ондатра, Видри, Борсука і Жабса. Книга розповідає про щиру дружбу, знайомить з мешканцями лісу, вчить любові до природи. Для середнього шкільного віку.
 
r33
821( 477) Коло читання. Хрестоматія української літератури. 3 клас [Текст ]  /упорядник І.Єфімова  .- Харків: Вид-во «Ранок», 2017. 192 с. 
Хрестоматія призначена розширити коло читання учнів початкової школи, ознайомити їх з цікавими творами класиків української літератури та сучасними українськими письменниками. Ретельно дібрані твори сприятимуть вдосконаленню навичок читання, розвитку уваги, пам’яті та уяви, вихованню доброго літературного смаку та любові до рідної мови. Літературні твори доповнені колоритними ілюстраціями відомих художників, що сприятиме розвитку художньо-образного мислення читачів. Творчі завдання та запитання, які містяться в безкоштовному додатку, допоможуть краще засвоїти прочитане.
 
oobb
821( 477) Читаємо в класі та вдома.1 клас: Хрестоматія для позакласного читання [Текст ]   /  Автори- упорядники О. Джежелей, А. Ємець, О. Коваленко.- Харків: Вид-во «Ранок», 2018. 128 с.
Хрестоматія спрямована на розширення кола читання першокласників. Розрахована на використання як у навчальному процесі, так і вдома. У посібнику вміщено твори для дітей - оповідання, вірші, казки відомих українських письменників. Додано практичні завдання і поради, спрямовані на формування в учнів інтересу до книги. Літературний матеріал згруповано за тематичними блоками, його зміст відповідає вимогам чинної навчальної програми. Хрестоматія призначена для учнів початкових класів, учителів, батьків.
821( 477) Читаємо в класі та вдома. 4 клас: Хрестоматія для позакласного читання [Текст ]/     Автори- упорядники О. Джежелей, А. Ємець, О. Коваленко.- Харків: Вид-во «Ранок», 2018. 144 с.
Хрестоматія спрямована на забезпечення навчальним матеріалом уроків позакласного читання й організацію змістовного дозвілля молодших школярів. У посібнику вміщено твори для дітей — оповідання, вірші, казки, повісті відомих українських та зарубіжних письменників. Додано практичні завдання і поради, спрямовані на формування в учнів читацької культури та інтересу до книги. Літературний матеріал згруповано за тематичними блоками, його зміст відповідає вимогам чинної навчальної програми. Хрестоматія призначена для учнів початкових класів, учителів, батьків.
 
dfdfdf
Читаємо на канікулах: Хрестоматія для 4 класу [Текст ] / упорядник М. Володарська. - Харків: Вид-во «Ранок», 2018. 208 с.
Хрестоматія містить твори провідних класиків української та світової літератури, народні казки, загадки, прислів’я тощо. Книга сприятиме вдосконаленню навичок читання, розвитку уваги, пам’яті та уяви, вихованню доброго літературного смаку та любові до рідного слова. 
 
 
 
 

Read more

24 Май 2019

Кирило і Мефодій - творці словʼянської писемності

  Щорічно 24 травня всі слов’янські народи відзначають День слов’янської писемності й культури. В цей день вшановують святих рівноапостольних – первоучителів Кирила і Мефодія, які створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг з грецької мови на слов’янську, поширювали християнське вчення. Праці цих великих просвітителів стали спільним надбанням усіх слов'ян. Словʼянське письмо  пройшло довжелезний шлях, поки дійшло до нас.  Як же виникла писемність, якою ми зараз користуємося?  З цієї нагоди  бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Жорткіна А.М. з учнями  5-А Навчально-виховного комплексу - ліцею провела мандрівку стежками писемності «Кирило і Мефодій – творці словʼянської писемності». Під час заходу учні познайомилися з історією виникнення письма,  почули цікаву історію життя та просвітницьку діяльність серед  слов’ян братів Кирила та Мефодія, зазирнули в давню історію виникнення книги. А також бібліотекар провела  ерудит –конкурси знавців мови в декілька турів: «Сховані слова», «Прояви кмітливість», «Відредагуй», взяли участь у вікторині «Слава Вам, браття, слов’яни просвітителі». 
 
j77
 
 
 

Read more

Міжнародний день біорізноманіття

ijn
 Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй y 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття. Цьогоріч цей день проходитеме під гаслом : «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я» .
  Бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Свороба Н.І., сумісно з вчителем біології Кузьменко М.В.,  Навчально-виховного комплексу – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та медичною сестрою Гречухою Н.В. провели  урок – пораду для учнів 9 класу . Вчитель зупинилась на загальних поняттях біорізноманіття та про важливість його збереження.
    Медична сестра Навчально-виховного комплексу зазначила - Здорове, правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. Харчуватись треба правильно, не шкодувати часу на приготування здорової свіжої їжі, відмовлятися від сурогатного швидкого харчування і ви істотно зміните життя на краще. Також користувачі мали змогу переглянути відеоролики: «Основи здорового харчування», «Правильне харчування. Золоті правила», які підготувала бібліотекар  Свороба Н.І. А також учні мали змогу показати свою ерудованість у знанні прислів’їв та приказок   про здоров’я. Добре відомо, що стан навколишнього природнього середовища, якості харчових продуктів безпосередньо впливає на стан здоров’я людини.
                                                БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
cxz
 
tfcx

Read more

22 Май 2019

Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)

 okj
"Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров'я" - тема Міжнародного дня біорізноманіття 2019 року.

 

 Міжнародний день біологічного різноманіття - відзначається щорічно 22 травня починаючи з 2001 року. Цей Міжнародний день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1995 році в спеціальній резолюції на основі рекомендації Конференції сторін Конвенції про біологічне різноманіття, яка відбулася в 1994 році.
  Цього року Міжнародний день біорізноманіття зосереджується на біорізноманітті як фундаменті нашого харчування та здоров’я, а також на ключовому каталізаторі для трансформації харчових систем та відповідно покращення здоров’я людей. Тема має на меті використання знань, поширення інформації про залежність наших продовольчих систем, харчування, здоров’я від біорізноманіття та здоров’я екосистем. Різноманітність, яку надають наші природні екосистеми для людського існування та добробуту на Землі, одночасно сприяє іншим Цілям Сталого Розвитку, включаючи пом’якшення зміни клімату та адаптацію, відновлення екосистем, чисту воду та нульовий голод.
 
  Більш детальну інформацію можна дізнатись на сторінці Конвенції про біологічну різноманітність за посиланням: www.cbd.int
 
 
 

Read more

20 Май 2019

Вечір пахне казкою, а мамині руки ласкою

   Безумовно, День матері, який відзначається в другу неділю травня - це одне з самих зворушливих свят. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Краса материнства в усі століття оспівувалася кращими художниками, письменниками і поетами. Саме про ці твори йшла мова на літературно-поетичній скарбничці  «Вечір пахне казкою, а мамині руки ласкою»  присвяченій  Дню Матері. Бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Ліскєвич О.В. познайомила учнів 1 класу Навчально – виховного комплексу  з історією виникнення свята Матері, та традиціями святкування на Україні. Діти порівнювали маму з квітками, підбирали ніжні слова, щоб висловити свою любов до мами, читали чутливі вірші, пригадали колискові, які їм наспівували неньки,  та виготовили паперові квіти, щоб привітати своїх матусь.
Мама ! Найдорожче слово в світі !
Де б не був ти, що б не робив,
назавжди вона твій шлях освітить
ніжним серцем відданим тобі.
nbv6
mssma
SWE

Read more

На книжковій хвилі

  Добігає кінці черговий навчальний рік . Незабаром розпочнеться яскрава пора року-ЛІТО. Для когось воно пройде у подорожах і відпочинку , а для деяких хлопців і дівчат  відповідальна пора у виборі майбутньої професії. Кожного року бібліотека-філіал для дітей напередодні цієї пори проводить відкриття літніх читань.
  В цьому році бібліотекарі вирішили організувати бібліо-тусовку для молоді і запропонували учням 9-10 класів Навчально-виховного комплексу – загальноосвітня школа «тусанути» на книжковій хвилі. Кожна нова хвиля приносила учасників до прибоїв.
  Принесені на прибій «Дитинство», учні пригадали своє дитинство, а допомогли їм у цьому вихованці ЗДО-НВК. Малеча попросила юнаків почитати їм книжечки у голос. Після голосних читань малеча отримала у подарунок ці книжечки. 
uhb
  Патріотичній прибій «Я , громадянин своєї держави», на якому подорожувальників зустріла бібліотекар Жорткіна А.М. Вона запропонувала пригадати основні державні дати і дала можливість зупинитись на деяких сторінках історії України. Але не тільки знання історії творить державу , а ще кожний громадянин повинен бути освіченим. Завдяки грі «Я , редактор» підлітки мали проредагувати текст. Всі разом яскраво впорались із цим завданням. 
jor
  Цими весняними днями в нашій державі відзначається День Європи. З 2017 року наші громадяни отримали безвіз . І ось книжкова хвиля принесла «тусивників» на «Туристичний прибій». бібліотекар Свороба Н.І. зустріла всіх гарним настроєм і запропонувала «Речову вікторину», у якій містились питання літературного жанру. Молодь і з цим завданням впоралась на відмінно. 
4edd
   2019 рік в Україна оголошений роком Китаю. Книжкова хвиля торкнулась прибою –Китайський квартал нас чекає з тобою. І тут всіх зустріла бібліотекар Ліскєвич О.В. Вона надала цікаву інформацію про навчання і заняття китайської молоді, а також запропонувала зайнятись орігамі. Виготовлення і оформлення гілки сакури зачарувало всіх юних майстринь. 
rfc5
  Закінчилась наша бібліо-тусовка у Бібліо-кафе, де всіх чекало меню читача. Відвідавши літературні страви , учні мали змогу залишити свої враження та побажання на читацькому слемі. 
kafE
Бажаємо всім стати неперевершеними і активними  читачами нашої бібліотеки !
 

Read more

Я та мої шкідливі звички

   Напередодні літніх канікул Центральна міська дитяча бібліотека запросила своїх друзів-учнів 9 класу ЗОШ№5 на відверту розмову «Я та мої шкідливі звички». 
 З нашої точки зору, найефективніша профілактика шкідливих звичок серед підлітків – це усвідомлення ними важливості здоров’я, та того, що воно може дати людині як потужний ресурс.  Отже, захід розпочався з того, що наші гості розповіли нам своє бачення того, що таке здоров’я. І  ми почули від нашої молоді наступні відповіді: «Здоров’я – це те, що робить наше життя кращім», «Здоров’я – це займатися спортом, правильно харчуватися, не пити і не палити», «Здоров’я – це життя», «Без здоров’я людина не виживе», «Здоров’я – це життя, це рух», «Здоров’я – це ваше фізичне та психічне благополуччя», «Здоров’я – це гармонія»… і ще багато гарних і мотивуючих відповідей. 
 Наступним кроком нашої відвертої бесіди стало те, що підлітки розповіли нам про свої способи боротьби зі стресом (адже часто саме стрес спонукає підлітків до паління, вживання алкоголю, переїдання та інших шкідливих звичок). До самих популярних способів боротьби зі стресом наші гості віднесли музику, спілкування із друзями та батьками, прогулянки, улюблені книги та фільми. 
 
h6vb
  Наша відверта розмова принесла нам багато задоволення – наше молоде покоління радує нас своєю обізнаністю, налаштованістю на здоровий спосіб життя та необмеженістю поглядів!  
 
po
 

Read more

19 Май 2019

Обереги, що не губляться в віках

  Обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Символи-обереги втілювались у побутових речах, їх шанували, про них складали легенди. Одним із головних оберегів українців є вишиванка. Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки, цього року цей день припадає на 16 травня.
     Чергове засідання народознавчого скрапбукінгу «Соняшник» було присвячено саме вишиванці. Бібліотекар бібліотеки-філіалу для дітей Ліскєвич О.В. познайомила малечу з історією виникнення свята вишиванки, розповіла, що вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Це наш національний оберіг. Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть.
     Слухаючи розповідь про походження вишиванки, діти мали змогу доторкнутися до прадавнього скарбу, що не губиться в віках, і зрозуміли
Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації.
 
g5cv
sd
mmm1
vbg

Read more

Злочин над людством

  Щороку в третій тиждень травня ми в жалобі схиляємо голови перед нашими співвітчизниками, що стали жертвами кривавого тоталітарного режиму.
  З метою вшанування пам’яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років , з учнями 10-го класу НВК була проведена година історичної памʼяті «Злочин над людством». 
  Бібліотекар А.М.Жорткіна розповіли про  злочини, вчинені у ХХ столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, про масові репресії в Україні. Учні  дізналися про події тих страшних років, яких зазнав народ під час репресій, що жертвами репресій стали понад 2,5 мільйони, серед них близько 40 тисяч українців. Мільйони українців було закатовано у застінках НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, висилки. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це в голос. 
  Також десятикласники переглянули відеофільм «Масові репресії 30-х років. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять  жертв Великого терору. 
 
klp
    
 

Read more

Яндекс.Метрика