Фото библиотеки


Книгомани...Школа ран...Сказка Казковий ...Книгомани...

Анонс

Як відомо, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про...
Внимание, внимание! Мальчишки и девчонки, а так-же их родители в сквере Шевченко открылась новая спортивная площадка! Мы очень рады,...
Шановні колеги! Вийшов черговий номер бюлетеню Молодіжної секції УБА "БІБЛІОМОЛОДЬ", №7 2016. У номері читайте про неформатне навчання молодих бібліотекарів,...
Сайт Константиновского городского краеведческого музея - один из лучших, если не лучший сайт музеев, по крайней мере,...
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ ! НОВА ПОСЛУГА ! ШАНОВНІ БАТЬКИ ! Якщо Вам у вихідний день ні...

Наши события

<< < Май 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
http://allrefs.net/c45/ . Срочный ремонт телевизоров в Москве. . радиодетали купить http://rekkon.kiev.ua/product-category/diod-vipryamniy выпрямительный диод

Мероприятия

Я та мої шкідливі звички

   Напередодні літніх канікул Центральна міська дитяча бібліотека запросила своїх друзів-учнів 9 класу ЗОШ№5 на відверту розмову «Я та мої шкідливі звички». 
 З нашої точки зору, найефективніша профілактика шкідливих звичок серед підлітків – це усвідомлення ними важливості здоров’я, та того, що воно може дати людині як потужний ресурс.  Отже, захід розпочався з того, що наші гості розповіли нам своє бачення того, що таке здоров’я. І  ми почули від нашої молоді наступні відповіді: «Здоров’я – це те, що робить наше життя кращім», «Здоров’я – це займатися спортом, правильно харчуватися, не пити і не палити», «Здоров’я – це життя», «Без здоров’я людина не виживе», «Здоров’я – це життя, це рух», «Здоров’я – це ваше фізичне та психічне благополуччя», «Здоров’я – це гармонія»… і ще багато гарних і мотивуючих відповідей. 
 Наступним кроком нашої відвертої бесіди стало те, що підлітки розповіли нам про свої способи боротьби зі стресом (адже часто саме стрес спонукає підлітків до паління, вживання алкоголю, переїдання та інших шкідливих звичок). До самих популярних способів боротьби зі стресом наші гості віднесли музику, спілкування із друзями та батьками, прогулянки, улюблені книги та фільми. 
 
h6vb
  Наша відверта розмова принесла нам багато задоволення – наше молоде покоління радує нас своєю обізнаністю, налаштованістю на здоровий спосіб життя та необмеженістю поглядів!  
 
po
 

Різні нації - різні стилі етикету

  У захопливу подорож по сторінках величного Китаю вирушили учні 6-а класу ЗОШ№5. Учні почули цікаві факти про культуру Китаю, яка почала формуватися ще в 3 тис . до н.е. Китай – країна з древньою культурою і унікальною історією, народ з самобутньою загадковою і ще більш дивною культурою ніж у інших народів, релігією та землею невимовних красот. Надбання культури Китаю – це порох і шовк, папір і туш для писання, компас, а фарфор багато століть мав монополію у китайських ремісників. Країна рясніє величезною архітектурною спадщиною, залишеною китайському народу від своїх предків. Діти познайомились з головною рисою китайців – толерантністю, щоб вони змогли перейняти цю мудрість на своє життя. Дітей чекали: складні головоломки, загадки, конкурси для допитливих, чорна скриня, конкурс мудреців. Все це дало учням позитивний настрій і залишило приємні спогади від заходу.
kim9
kiM

Давай будемо природу берегти

До Дня довкілля та Дня Землі у Центральній міській дитячій бібліотеці відбувалось….
Верби посаджу в долині, хай шумлять.
                                                             Зерно птахам кину взимку, хай їдять.
                                                           Покормлю приблуду-кішку. А як ти?
                                                   Давай будемо природу берегти?!!
   «Давай будемо природу берегти?!!» - ми запропонували нашим друзям дітям із 2-Б та 2-В класів ЗОШ №5… І, звісно, знайшли підтримку у дитячих очах і серцях. Адже, привчати берегти свою рідну природу потрібно з дитинства, тому що далі буде просто пізно, і ми знов отримуємо покоління байдужих людей. 
     Як приємно, що наші друзі не байдужі до довкілля, ми зрозуміли це під час двох заходів, які мали місце у стінах нашої бібліотеки. У рамках фольк-майданчику «Барвінок» 17 квітня відбувся краєзнавчий фотокрос «Незвідані стежинки».
9ioo
    У рамках інтерактивного бібліо-простору «Мій друг – Чеширський кіт!» відбувся 18 квітня екологічний круїз «Яка краса навколо нас!». На зустріч із дітками ми запросили нашого давнього любимого партнера фахівця екологічної служби регіонального ландшафтного парку Клебан-Бик Шелудченко О.О., яка показала дітям захоплюючий фільм про красоти та унікальність місцини Клебан-Бик, розповіла про природоохоронні дії регіонального парку, про те, які рідкісні види рослин і тварин перебувають там на сьогоднішній день. Фахівець екологічної служби привезла показати дітям фрагмент ареукарії – закам’янілого дерева, якому мільйони років (такі величезні закам’яніли дерева знаходяться на території парку). Наприкінці зустрічі подарувала дітям милі блокноти з краєвидами парку та з пам’ятками про те, як потрібно поводитися у природі, щоб вона завжди була чарівною та радувала нас своєю красою. 
u7vv
o44
u8n
     Хочеться вірити, що наші екологічні заходи допоможуть виховати у наших дітях той неподільний компонент сталого розвитку, який дасть змогу їм у майбутньому жити в гармонії із собою та природним довкіллям. 
xc4
 

Нейробіка – гімнастика для мозку

   Напередодні Всесвітнього дня здоров’я для учнів 8-б класу ЗОШ №5 відбулось інтелект-тренування. Підлітки разом із фахівцями бібліотеки подискутували на тему здорового способу життя, поганих звичок. Кожен висловив свою думку і зробив власний вибір. 
  Під час зустрічі з підлітками також була розглянута  така актуальна для сьогодення тема соціального та психологічного здоров’я та їх взаємозв’язку зі здоров’ям фізичним. Адже за даними ВОЗ на нас чекає не дуже оптимістична перспектива – невдовзі кожен другий житель планети буде страждати на різні форми і прояви депресії. Тому, ми гадаємо, що дуже важливим моментом під час зустрічі було те, що ми зупинилися на основних шляхах самопомочі при депресії. Це і прогулянки у сонячний день, і фізичні загрузки, і здорове харчування, і веселе спілкування із друзями, і музика, і, звісно, книжки (є навіть такий термін бібліотерапія – лікування своєї душі за допомогою літератури). 
   Ми запропонували нашим підліткам, які тільки входять у доросле життя і починають замислюватися над дорослими проблемами, основні техніки нейробіки – гімнастики для мозку. До основних технік нейробіки належать вправи: «Робоча рука», «Летуча миша», «Невідомі шляхи», «Гра слів». Ми сподіваємося, що дані техніки та рекомендації щодо профілактики депресивних станів допоможуть підростаючому поколінню розвити свої інтелектуальні здібності (адже вони напряму пов’язані зі здібністю зробити свій власний правильний вибір), свою креативність, відштовхнутися від монотонності і зробити своє життя яскравим та здоровим!
 ij0
i8nL
 

У пташиному царстві

  kom 1 квітня – Міжнародний день птахів, а починаючи з 1923 року це свято стало уже традиційним і святкується у всій Україні. Птахи належать до таких створінь природи, які неначе існують для того, щоб дарувати людям радість. Отже сьогодні з учнями 1-б класу ЗОШ№5 ми говорили про живі істоти, які є невід’ємною частинкою природи, про птахів. Зацікавлено діти відповідали на запитання бібліотекарів, розповідали про свої спостереження за життям пернатих друзів, з увагою слухали цікаву інформацію про дивовижне у світі птахів, читали вірші про природу. Закривши очі, малюки опинились у казковому лісі, слухали спів пташок, знайомились з новими та згадували відомих птахів. Дітей чекали веселі конкурси, фізкульт- хвилинка, конкурс ерудитів, змагання на увагу та багато іншого.
vLL
kmk9

Цікаве читання довжиною в тиждень

  Кожного року разом з весняними сонячними днями до дітей приходить Тиждень Дитячого Читання. В бібліотеці-філіалі сімейного читання розпочався він літературним квестом «Острів книголюбів». Читачі  7-го класу мандрували по книжковим островам, де їх чекали різноманітні конкурси. Самі назви островів («Увійти в образ», «Я-художник», «Впізнай мене», «Знавців» та інш.) говорили про те, які завдання чекають мандрівників. Квест допоміг розкритися акторським  талантам, здібностям до малювання, проявити ерудицію та винахідливість. Після підведення підсумків всі учасники отримали подяки за активну участь.
7hb 2
gb 1
kjm 2
 
  Другий день Тижня розпочався в Пункті вільного доступу, де третьокласники здійснили віртуальну подорож  «Музеї  та пам’ятники, присвячені літературним героям» . За допомогою презентації, яку підготовила провідний бібліотекар Грамма А.В., діти мали змогу заочно відвідати мальовничі куточки світу, де знаходяться пам’ятники улюбленим героям: Гуліверу, Горбоконику, Бременським музикантам тощо.
 
   Наступного дня для найкращих читачів 4-6 класів розчинило двері бібліокафе «Теплі історії з філіжанкою кави». Атмосфера, яку створили гарячий запашний напій та солодощі,  сприяла невимушеним розповідям дітей про улюблені твори і літературних героїв. Присутні щиро ділились емоціями та враженнями від прочитаного.
 
IJB
gb 2
vvvn 1
   Кінозал «Дев’яточка» запросив до себе учнів 2-го класу на перегляд  презентації «Зі сторінок книжок – на блакитні екрани». Свого часу багато казок та літературних історій було екранізовано. Малюки з захватом дивились уривки з мультфільмів та вгадували твори, які були їх основою. Очі дітей при цьому сяяли цікавістю і сміхом. 
sas
  Завершив Тиждень літературний круїз «Нас книга кличе в мандри». Цей захід познайомив шестикласників з пригодницькою літературою.
7hb 1
  Тиждень Дитячого Читання проводиться  в тісній співпраці бібліотеки-філіалу і шкільної бібліотеки ЗОШ № 9. Сподіваємось, що і цього року Тиждень  пройшов цікаво і плідно!
gggf
 

Книжковий пиріг

   Тук-тук-тук!!!! До стін веселої, доброї та  весняної  Центральної міської дитячої бібліотеки постукав Тиждень дитячого читання «Книжковий пиріг»!  
   Ми, тобто увесь наш дружний і закоханий у свою справу колектив, з нетерпінням очікували на прихід цього бажаного гостя  і приготували багато сюрпризів для наших любих читачів.  Але, про все  по порядку, крокуючи днями такого смачного Тижня дитячого читання… 
  Все, несподівано, почалося з 20 березня… У цей день відбулось літературне змагання «Пиріг з полуницею»kjk і витягнуло нас усіх на вулицю, де разом з нами відвідала літературних смаколиків  величезна дитяча юрба – всі ті, хто обожнюють нашу бібліотеку. Отже, «Пиріг з полуницею» порадував нас і дітвору командним малюванням, визначенням найулюбленішого літературного героя і, звісно, був присутній сам пиріг – з літературними завданнями у кожному шматочку (між іншим за кожну вірну відповідь знавець літератури отримував справжнісіньку смачненьку цукерочку). 
jSS
kDm0w
r8fv
vgf
VDF
5tvb
  Звісно, добрий та уважний тиждень дитячого читання не зміг пройти повз і наших наймолодших улюбленців – діток із сімейної студії «Смайлик». Для них він приготував грай-party «Казкові забавлянки». Як слідує із самої назви, у цей день малят забавляли казкові герої зі сторінок найулюбленіших та найдобріших книжок. 
vbvbz
    Дуже органічно у наш Тиждень дитячого читання влилася ще одна  дата 19 березня – день народження однієї з найулюбленіших українських поетес Ліни Костенко. З її дивовижними рядками:
Мене дивує, що в дитинстві мене нічого не дивувало.
Ходив гарбуз по городу. На яблуні сиділа Жар-птиця.
Під вікном у нас на травичці жабка, мишка і півник жили в рукавичці.
А тепер — якийсь листочок осінній,
і вже стоїш в потрясінні.  
kocc
   Цими рядками Ліна поєднує покоління, висвітлює проблему дорослішання і сенсу життя і ще, звісно, вчить нас дивуватися чарівному  життю навколо так, як це роблять діти: із захопленням, відверто і щиро. 
Щиро та із захопленням учні 7 класу ЗОШ№ 5 разом із нашими фахівцями крокували сторінками творчості Ліни Костенко під час літературного етюду «Весна у римах Ліни Костенко». 
   А останнім шматочком смачнючого пирога стало Інтерактивне читання вголос «Читай, як я! Читай краще за мене!». Під час якого учні 2-б класу ЗОШ№ 5 порадували нас своїми навиками читання, акторською майстерністю та знаннями з літератури. 
7vz
Прощавай, смачненький Тиждень дитячого читання ,приходь до нас наступного року… із подарунками!!!!  
 

Читай-пиши

uij

Шановні користувачі!

  Дитячий літературний проект “БараБука” разом із Благодійним фондом Сергія Жадана та видавництвом "Ранок" оголосив конкурс “Читай-пиши”.
  Дітям 10-17 років з Донецької та Луганської областей пропонують надіслати відгук про український літературний твір. 
   Деталі на сторінці конкурсу: https://www.facebook.com/chytaj.pyshy
 

 
 

Пошана рідній мові

   Рідну мову називають неоціненним скарбом нашого  народу. Про неї писали і пишуть українські письменники і поети. Українська мова своєю милозвучністю посідає одне з перших місць між європейськими. Її красу, співзвучність визнає весь світ. Народна мова – безмежний океан. Це думи, поеми, казки, легенди, перекази, приказки, прислів’я .
    21 лютого українська культура і наука широко відзначає  День рідної  мови. В цей день другокласники ЗОШ № 9 зібралися, щоб ще раз засвідчити свою пошану рідній мові, продемонструвати свої вміння та знання у інтелектуальній грі. Вони розгадували мета грами, добирали пари антонімів, називали українські казки за цитатами і навіть в пантомімі шифрували фразеологізми. І хоча, за висновками ведучої – провідного бібліотекаря Грамми А.В., «перемогла дружба», гострота змагання зберігалася впродовж всієї гри. 
 
ass
u7bn 1
hLL
t9b
u7bn 2
 

Професійна валіза

   Підлітковий та юнацький вік - це дуже важливий етап у житті кожної людини. Саме тоді людина шукає для себе відповідь на два доленосних питання: Якою стати людиною, ким стати у житті? Психологи та педагоги ці два процеси називають особистісним та професійним самовизначенням. До бібліотеки завітали підлітки  8-б класу ЗОШ№5, які тільки стали на шлях особистісного самовизначення.
8bnnn
 
  Під час ділової гри підлітки пройшли профорієнтаційний тест, який допоміг визначитись до якого професійного типу вони належать. Усі  разом проаналізували: який професійний тип домінує у їх класі. Цих типів виявилось два: Людина - знакова система, Людина - художній образ. Поговорили про те, які конкретні професії включає у себе кожен із професійних типів, обговорили тему свідомого вибору і те, наскільки важливо, щоб професійний вибір був саме свідомим. Учні розвивали навички групової практичної роботи, навички логічно мислити, вміння слухати, висловлювати свою точку зору.
 
8jhb
i8jhb
 

Майстер- клас

   День святого Валентина - найромантичніше свято! У всьому світі його відзначають як день кохання:  хлопці та дівчата, чоловіки і жінки обмінюються валентинками- вітальними листівками у формі сердечок. Ця традиція з'явилася дуже давно, ще в VII столітті і існує до цих пір. В крамницях завжди можна знайти великий вибір валентинок, але найкращим подарунком завжди був дарунок, зроблений своїми руками. Майстер-клас, проведений провідним бібліотекарем Граммою А.В. в бібліотеці-філіалі сімейного читання, допоміг учням 5-го класу ЗОШ № 9 у виготовленні валентинок. З любов’ю зроблені подарунки діти понесли додому, щоб привітати своїх батьків.
mjhj
uhnnn

Спогади Афганської війни

  У жодному календарі день 15 лютого нічим не позначений. Але він особливий. Цього дня закінчилася нарешті війна. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення військ з Афганістану.
  В цьому році виповнюється 30 років відтоді, як останній підрозділ 40-ої  армії обмеженого контингенту радянських військ був виведений з Афганістану.
   Відзначити цю дату зібралися учні 6-7 класів ЗОШ № 9. З розповіді куратора шкільного музею пам’яті Пугачової Л.Р. та провідного бібліотекаря Грамми А.В. вони дізналися про причини та перебіг афганської війни. Відеоролик розповів про воїнів-афганців, що були випускниками ЗОШ № 9. А запрошений ветеран афганської війни Мельник Василь Миколайович поділився з підлітками своїми спогадами.
bgva
vbv66
 

Любові чарівна країна

   Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є. Воно відзначається з особливою серйозністю майже в усьому світі 14 лютого. Сьогодні – свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення. І завдячуючи якому продовжується життя на землі - це любов до рідних, близьких. Закохатися можливо навіть у дитячому садку.
  Тож учні 4-в класу ЗОШ№5 завітали на свято кохання. Діти почули історію походження Дня святого Валентина, яка оповита численними легендами й міфами, мали чудову нагоду помандрувати країною любові, поблукати вулицями великого щастя. День всіх закоханих - це свято романтики, кохання та ніжності. Учні згадали казки, художні твори, створили літературні пари. Це: Лиса Аліса та кіт Базиліо, Буратіно та Мальвіна, Кай та Герда. Під веселу музику з відомих кінофільмів пари  назвали автора та коротко розповіли зміст твору. Змагання почалося! У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям приємні подарунки. Дівчата власноруч робили валентинки, а хлопці збирали розбите серце. 
fvc
VJN
CVB
J7B9
vVAL
NMNU
 
  Пари малювали, складали словник ввічливих слів, читали вірші, відгадували загадки. Під гучні оплески однокласників журі обрало переможців. Перше місце зайняла пара: Кай та Герда (Тішин Матвей – Мішина Поліна), друге місце: Буратіно та Мальвіна (Чернова Ольга - Вістеровський Данило), третє місце: Лиса Аліса та кіт Базиліо (Ярошенко Софія – Беспалов Микита). Вітаємо переможців!
UB5
 
 

Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча памʼять

Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей...
   Далекий грудень 1979 року… Далека та чужа країна Афганістан…   Безглузда війна… Скільки смертей, скільки горя за 10 років. Проте ця безглуздість не применшує героїзму наших воїнів там, в афганському пеклі. Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати. 
   З метою вшанування памʼяті воїнів – афганців та виховання поваги і шани до воїнів - інтернаціоналістів та матерів, сини яких загинули в Афганістані з учнями 5-го та 11-го класів НВК (класний керівник Куріцина Л. М. ) провели історичний інформ–дайджест «Афганістан – мій вічний біль, моя пекуча пам'ять». Бібліотекар Жорткіна  А. М. ознайомила учнів з передумовами афганської війни, розповіла про героїзм та вірність воїнів-інтернаціоналістів.
l9kj
  267 молодих юнаків нашого міста в важких умовах на афганській землі, виконували свій інтернаціональний обовʼязок, проявляючи героїзм і мужність. 9 із них загинули. Вони  нагороджені, посмертно, Орденом Червоної Зірки. Бібліотекар НВК О. П Сапего розповіла про колишнього учня, тоді ще школи №17, Сергія Олександровича Кутняка, який загинув в Афганістані виконуючи свій інтернаціональний обов’язок. На захід був запрошений воїн – афганець Скляров Ігор Анатолійович. Він поділився спогадами про ті неспокійні часи служби в далекій країні. Супроводжував захід перегляд-  пам'ять «Афганістан – історії життя».
f6gg
   Метроном відлічує хвилину мовчання. Учні схилили голови перед світлою пам'яттю тих, хто залишився вічно  молодим. 
mn8
  Пройдуть роки, і ми певні, що імена молодих юнаків, які загинули в Афганістані, не зітруться з пам’яті  прийдешніх поколінь, увійдуть  у безсмертя. Вічна пам'ять полеглим і шана живим, тим, кому всім смертям на зло пощастило повернутись до рідних домівок.
 

International Book Giving Day

kj9
14 ЛЮТОГО   -  МІЖНАРОДНИЙ  ДЕНЬ   ДАРУВАННЯ   КНИГ
  З  2012 року 14 лютого відзначається свято – Міжнароднийдень дарування книги. (International Book Giving Day). Це один з наймолодших свят в календарі, об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання.  За сім років свого існування ініціатива отримала підтримку в усьому світі та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників.
  Ми дякуємо нашим постійним користувачам за подаровані книги це: Панасенко П.(поет), Малишев В.(художник) та багато інших не байдужих людей, які вважають що книга - це джерело знань.
Шановні наші користувачі!
      
1. Дитяча бібліотека проводить постійнодіючу акцію “Подаруй бібліотеці книгу”. Приєднуйтесь до акції! 
2. Залучайте до цього свята друзів, у т.ч. і через соціальні мережі.
 
Щиро вдячні за подарунки!
 
 
Яндекс.Метрика